Novinky

29.10.2007 - V minulém měsíci toho bylo tolik, že jsem se téměř nedostala k počítači a tak až teprve teď přináším zprávu jak dopadli OLASKY na klubové výstavě.  Kompletní výsledky naleznete na klubových stránkách.

- 13.10.  Eri úspěšně složila BZH v I. ceně. podrobnosti najdete na této stránce.

7.9.2007 - Ještě je volny poslední pejsek po Arnice Olaska a Edwardovi Bencilla. Zájemci o něj mohou kontaktovat mně či přímo pana Navrátila na Tel..: 777080016

15.8.2007 - propozice na klubové zkoušky podle BZ a BZH ve Velkém Šenově

29.7.2007 - pozor - v úterý končí první uzávěrka na klubovou výstavu.

- Další upozornění se týká zkoušek - Kdo by se chtěl zúčastnit klubových zkoušek BZH, které se konají  13.10. na Javůrku ať mně kontaktuje také nejpozději v úterý. 

- Ještě jsou volní poslední dva nádherní kluci po Arnice a Edovi

- V rubrice z "psího" života najdete článek o naší první expedici.

- Někdy se člověk něco učí a říká si, to asi nikdy nebudu potřebovat. U něčeho to tak dopadne, ale něco se najednou může hodit a pak jste rádi, že to umíte. Taková situace nastala včera s naší smečkou. To bylo tak. Ze své praxe ve Švýcarsku jsem si dovezla roh na přivolávání honičů. Občas když jsem měla nějakého mladého psa, tak jsem mu před krmením troubila, ale v praxi jsem to nijak nepoužívala. Stejně tak je tomu i teď. Že mám Eri tak jim před večeří troubím. Někdy kolem mně poskakují a dožadují se granulí, jindy jsou za vraty na zahradě a na zatroubení je někdo z rodiny pouští ke kotcům. A včera přišla ta chvíle, kdy se mi tento cvik vyplatil. Ještě před spaním jsem šla pustit smečku. Otevřela jsem kotce, oni vyrazili, já se otočila a z hrůzou jsem zjistila, že jsou otevřená vrata na ulici a Kosťa, Lady a Eri jimi právě probíhají. Zavolala jsem na ně a samozřejmě nic. Takovou příležitost si nenechají ujít. Takže jsem rychle zavřela, ještě rozespalou Xitu a vyběhla na ulici, jestli alespoň neuvidím, kterým směrem se vydali. Nic. Takže domů, popadnout rohlíky, vodítka, vzburcovat rodinu a jít je hledat. A tu mi v blesklo hlavou ROH. Takže jsem se ještě vrátila, vzala roh, postavila se s ním doprostřed dvora a z plných plic na něj zatroubila, sousedi ne sousedi. A teď jsem čekala. Bude se něco dít či ne? Už jsem se chtěla vydat na ulici, když tu najednou vraty probíhá Lady, Eri a Kosťa. No můžu vám říct, že má radost byla nepopsatelná. Rohlíky jsem rozdávala plnými hrstmi ( je to totiž snad nejoblíbenější pochoutka našich psů) a chválila a chválila. Takže jak vidno i to přivolání na roh se může hodit i v normální životě a nejenom při lovu. Takže dál budeme u večeře troubit, ale také to cvičit v polních podmínkách. Ono se to možná bude jednou hodit.

9.7.2007 - 15.9.2007 bude v Litomyšli probíhat klubová výstava. Zde jsou její propozice a o přihlášku si můžete napsat zde.

21.6.2007 - Málem bych tu zapomněla napsat, že jsem se byla podívat s Eri na divočáky. Využila jsem pozvání jednoho našeho kamaráda a jela s ním na výcvikový den Klubu alpských jezevčíkovitých brakýřů. Byli jsme podrobně seznámeni s jednotlivými disciplínami zkoušek, pak si někteří vyzkoušeli stopu a hlavně se psi mohli seznámit s divočáky v obůrce. Eri se jich vcelku nebála. Buď se přiblížila až k pletivu ( divočák byl asi tak metr od něj) a nebo poskakovala okolo a hlásila. Jen bohužel nemám žádnou fotku.  Nějak už jsme to zkrátka nestihli.

-16.6. se naše Eri zůčastnila další výstavy - speciální výstavy v Praze Kunraticích a získala ocenění VD.  Tak uvidíme co nám řeknou příště. Mně udělala velkou radost. Chovala se velmi mile a dokonce i v kruhu postála a zuby ukázala. Doma je to totiž děsné třeštiprdlo a chvilku nepostojí. Z dalších "Olasek" získala Caltha Olaska  ve třídě pracovní  V1, CAC. A bylo velmi milé, že se tam za námi přijeli podívat i další z Olasek i když nevystavovali. A to sice Cedrus a Carla.

- Ještě před výstavou jsem se byla podívat na štěňátka Arniky. Sice už jsem je nezastihla všechny, protože se už některá odstěhovala, ale i tak byla kolem misky mela.

11.6.2007 -   Děkuji majitelce Endymiona - Charlieho, že mi přetlumočila jak se má a za jeho fotografie. A zde je odpověď na  Charliho dotaz ohledně výstav.

Milý Charli, to je velice pěkné, že chceš i jiným lidem ukázat, jaký jsi pěkný pesan. Pod odkazem akce - výstavy nejdeš kontakty na pořadatele výstav, kteří ti zašlou přihlášku a nebo si některé můžeš, či spíše tvá panička stáhnout z internetu. Většina přihlášek se musí posílat tak dva měsíce předem. A pod odkazem výchova a výcvik-jak  na výstavy?  je napsáno co všechno by jsi měl umět a co by ti pánečci měli vzít s sebou až tam pojedete. Jen se malinko od té doby co jsem to psala změnila veterinární pravidla a rozdělení do výstavních tříd. Ale to se vše dočteš v propozicích výstavy. A pokud by jsi se chtěl podívat "domů" tak 15.9.2007 se koná v Litomyšli Klubová výstava.

- Ještě stále jsou volná některá ze štěňátek G vrhu po Arnice Olaska a Edwardovi Bencilla.  Zájemci mohou kontaktovat přímo jejich majitele - pana Navrátila na Tel.: 777080016

- Od Hrnčířových jsem dostala smutnou zprávu, že Airu porazilo auto a ona zemřela. 

15.5.2007 - Pozor! Oprava. Arnica nemá štěňátek devět, ale deset. Po té, co mi dal její majitel vědět o jejich narození, se narodil ještě jeden opozdilec. A aby se to nepletlo, tak to Arnica vzala pěkně půl na půl. Tedy pět pejsků a pět feneček. Na stránce, kterou jsem pro ně založila, se můžete podívat, jak taková dvou týdenní desaterčata vypadají. A pokud by jste chtěli jedno takové domů tak se určitě co nejdříve přihlašte, u mně nebo pana Navrátila na tel.: 777080016.

23.4.2007 -

- Arnice Olaska a Edwardovi Bencilla se narodilo 9 štěňátek. Zájemcům o štěňata z tohoto pracovně i exteriérově nadějného vrhu ráda poskytnu další informace.

- Ještě stále je možnost přihlásit se na Speciální výstavu švýcarských honičů.

- V neděli jsme si udělali procházku do Nedošínského háje a zde jsou z ní nějaké fotografie.

- Když dostanu MMS, tak většinou s fotografií Disy. Tentokrát je na ní "lovecky zasněná." Co pak tam ta holka v dálce větřila?

 

- Delon má již nový domov.

3.3.2007 - Hledáme nový domov pro Delona Olaska - jeho majitelé se jej musejí vzdát z rodinných důvodů. Delonovi budou v létě dva roky, je to takové veselé a kamarádské zvíře. Zatím žil na zahradě a spal venku v kotci. Je vykastrovaný. Zájemci ozvěte se na můj e-mail či tel. 604129318 ráda vám poskytnu více informací.

- pozvánka na Speciální výstavu švýcarských honičů

- proběhlo avízované krytí Arniky Edwardem Bencilla zájemci o štěňátka kontaktujte mě.

- na mezinárodní výstavě psů v Brně se sešli tři "Olasky" . Caltha- V1, CAC, CACIB, BOB a v odpoledních soutěžích se dostala do užšího výběru VI. skupiny. Dryas - V1, CAC, CACIB, BOB a náš benjamínek Eria získala VN3.

- Lady má vyhodnocenou DKK - 0/0 -Hurá

29.1.2007 - Pro příznivce Olasek i tiskovin male upozornění. V únorovém čísle časopisu Svět myslivosti je článek o honičských zkouškách, kterých se účastnila Caltha Olaska a ta je tam i vyfotografovaná.

- Na Mezinárodní výstavě psů v Trenčíně získala Caltha Olaska ocenění V1, CAC, CACIB, BOB.

- Jak to tak vypadá tak budeme adoptovat další štěňátka, jejichž  maminkou bude tentokrát lovecky vedená a také výstavně úspěšná Arnica Olaska. Případní zájemci kontaktujte mně co nejdříve.

13.1.2007 - Pomalu docházím k poznání, že uklízet se musí i v počítači. Někde si něco založíte a pak nevíte kde. To se stalo i s fotkami z podzimní návštěvy Dianelli, ale naštěstí jsem je objevila a tak zde jsou. Jejím pánečků moc děkuji, že mi Neli přivezli ukázat.

- Na podzim se mi také pochlubil svým úlovkem páneček Dryase. Tak i pro příště přeji Lovu zdar.

29.12.2006 -

Vše nejlepší v roce 2007 Vám přeje Eva Vaňková

- Nové fotečky E-vrhu.

- Díky ČMKU spatřil světlo světa nový překlad standardu švýcarských honičů, k němuž paní překladatelka dodala velmi milý dovětek - doporučuji přečíst a samozřejmě nejen ten.

- A pokud se chcete pobavit ještě jednou, tak si přečtěte na Dryasových stránkách milý článek o přivolání honiče.

24.10.2006 - 22.10.2006 obstála Caltha Olaska na honičských zkouškách a zařadila se tak mezi velmi málo jedniců našeho plemene, kteří tyto zkoušky pro honiče absolvovali. Jí i její vůdkyni moooooooooooooooooooc gratuluji! Více se jistě brzy dočtete na jejích stránkách.

- Na mezinárodní výstavě v Českých Budějovicích zase bodovala Braya Olaska, když se jí podařilo získat ocenění V1, CAC, CACIB, BOB. Gratuluji.

- Minule jsem psala, ze Xita je babičkou. To stále platí, ale navíc jsme Aiřiny štěňátka "adoptovali" a tak tu máme F vrh. Pokud máte o nějaké zájem, tak kontaktujte jejich majitele.    

4.9.2006 - Když se tak podívám zpět na měsíc srpen, tak si říkám že snad ani není možné co vše se v něm přihodilo. Ale je to tak a tak to vezmu zkrátka a pěkně popořadě.

- první zpráva sice není o psech, ale je natolik zásadní a ovlivňuje celý náš život, že sem určitě patří. 4.8. se se nám totiž narodil syn Jiří.

- v polovině měsíce se od nás odstěhovala Dany. Její nový domov je teď v Praze a doufám, že se v něm co nejrychleji zabydlí a nebude nové pánečky zlobit nějakými nezvedenými kousky.

- 19.8. se u nás na kynologickém cvičišti konala Speciální výstava klubu chovatelů švýcarských honičů a Olasky se opět neztratily. V třídě otevřené získala Arnica Olaska V1, CAC, v třídě pracovní získala ocenění V1, CAC Caltha Olaska a ta se stala nakonec i vítězkou speciální výstavy. Daphne Olaska získala ocenění V1, CAJC, Vítěz speciální výstavy, BOB. Všem třem fenkám a hlavně jejich majitelům gratuluji a děkuji jim že přijeli ( a to platí i pro všechny další vystavovatele). 

- v ten samý den, ale v Bratislavě na mezinárodní výstavě psů získal ocenění V1, CAJC, BOB Dryas Olaska. Na jeho stránkách si také můžete přečíst postřehy a zkušenosti jeho pánečka po jejich ročním soužití.

-  na závěr měsíce se od nás začala stěhovat Xitina štěňátka. Eranthis do Domažlic,  Endymion do Liberce, jen Edriantus si ještě musí pár dní počkat než jeho nový domov v Pardubicích opustí páni zedníci.

- zcela na závěr měsíce jsem se dozvěděla, že naše Xita je babičkou. Maminkou štěňátek je Aira Olaska a tatínkem je Enrico Bencilla. Tak ať se vám daří caparti.

30.7.2006 - Štěňátka jsou zase o notný kousek větší, jak ostatně můžete vidět na jejich nových fotkách. Dokonce zvládla už i stěhování v rámci našeho nového domečku - z obýváku do pracovny a zpět. Z fotografie vidíte, že krabice nemusí být plná jen hrnců či knížek, ale i psů.

 

- Majitelům Dianelli děkuji za nádherné letní fotografie, které nám poslali a těším se na jejich avizovanou návštěvu. Také její bráška Dak ( Daucus ) se má skvěle. Škoda jen, že jeho majitelé byli nemocní, když byla klubová výstava a nemohli se jí zúčastnit. Tak snad někdy příště. Dryas už byl zase na prasátkách a jak se chlapec činil a  proháněl je se můžete podívat na videu, které najdete na jeho stránkách.

 

9.7.2006 - Štěňátka rostou jako z vody a tady je několik jejich prvních fotografií.

6.7. 2006 - Zatím pouze slovně a krátce.

- Velká očekávaná událost je zde. Xitě a Sandokanovi se narodilo šest krásných štěňátek - 2 holky a 4 kluci.

- Caltha Olaska získala na Intercanisu v Brně V1, CAC, CACIB - gratuluji

- V časopise Myslivost je další článek o švýcarských honičích - tentokrát jejich lucernské varietě od pánů Sladovníka a Vaškuje. Také tam najdete článeček o zkouškách, kterých se zúčastnily Arnica a Caltha Olaska a jejich vůdci.

18.6.2006 - Tak i o tomto víkendu bodovali Olasky na výstavách i zkouškách. Dryas Olaska se zúčastnil klubové výstavy na Slovensku a získal V1, CAJC, KV. A ve stejný den složil Cedrus Olaska barvářské zkoušky honičů v I. ceně a celkově byl druhý.  Moc gratuluji oběma "ušounům" je jejich vůdcům.

- 19.8.2006 se na Kynologickém cvičišti v Litomyšli koná Speciální výstava Klubu chovatelů švýcarských honičů. Pokud máte zájem o přihlášku a propozice, tak mi prosím napište.

7.6.2006 - Minulý pátek byl pro nás velmi příjemný den. Za prvé jsme dostala zprávu, že se Dryas na Slovensku zúčastnil své první výstavy a odnesl si ocenění V1, CAJC, BOB. Takže mooooooc gratuluji. A za druhé mi pan veterinář na ultrazvuku potvrdil, že Xita bude mít štěňátka.

- a málem bych zapomněla na jednu důležitou informaci. Caltha Olaska složila barvářské zkoušky honičů v I. ceně. Takže moc její vůdkyni i jí gratuluji a jen tak dále děvčata. A jak to na takových zkouškách vypadá se můžete dočíst na jejich stránkách. A na těchto zkoušek se zúčatsnila i Arnica Olaska, která taktéž zkoušky šťastně absolvovala v II. ceně.

25.5.2006 - Konečně jsem objevila kam jsem si založila Sandokanovi fotky.  Takže tady jsou.

16.5.2006 - Protože se mnozí z Vás jistě chystají na zkoušky se svým čtyřnohým kamarádem tak na stránkách časopisu Myslivost si můžete přečíst jak vypadají nové zkušební řády pro lovecké psy.

14.5.2006 - Slibované informace o Sandokanovi jsou zde. Narození štěňátek očekávám na začátku července.

- Včera také složila jarní zkoušky vloh Caltha Olaska. Mooooc gratuluju a držím palce na dalších zkouškách.

8.5.2006 - Největší novinou uplynulého týdne je to, že 30.4. 2006 byla naše Xita nakryta švýcarským psem Sandokan de la Resega. Bližší informace budou dodány příští týden. 

- Na proběhlé klubové výstavě se Olasky opět neztratili. Avon získal v třídě otevřené V1 CAC, Caltha obdržela ve třídě mladých V2 a Disa obdržela taktéž ve třídě mladých VD.

25.4.2006 - A je tu jaro. A protože nás přepadlo dokonale, tak ani nestíhám aktualizovat informace na našich stránkách. Takže zde je pár nejdůležitějších novinek.

- Na Ostravské národní výstavě psů nás reprezentovalo první švycké "štěňátko". A sice  Daphne Olaska, která  získala ocenění V1, CAJC, BOB, NV. Moc gratulujeme.

- To na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic zavítala Caltha Olaska a získala ocenění V1. Taktéž gratulujeme.

- Dryas si byl opět poměřit síly s černými rytíři našich lesů, jak se také přezdívá divočákům a vedl si prý výborně. Ostatně se o tom můžete přesvědčit z fotografií na jeho stránkách.

- A na závěr tu mám dvě pozvánky. Ta první je naši klubovou výstavu, která se ková 6.5. v Kačině u Kutné Hory.

- A pro ty co rádi cestují  do zahraničí zde nabízím přeposlání přihlášky na klubovou výstavu do Švýcarska. Uzávěrka je 15.5.2006 a věřte mi určitě to stojí za to se zúčastnit.

3.3.2006 - Sice není vůbec jisté zda i Dany nakonec nezavítá do "světa", ale protože mám už poměrně dost jejích fotografií, tak jsem některé z nich vybrala a vytvořila pro ni samostatnou galerii

 

- Na stránkách časopisu Myslivost v příloze Lovecký pes, vyšel mnou psaný článek o švýcarských honičích.

- Konečně mohu díky většímu prostoru na hostitelském serveru splnit slib a umístit sem fotky našich "bývalých" štěňátek, které nám posílají jejich majitelé. Tentokrát to jsou Carlina a PF 2006 od majitelů Disy.

- Na stránkách OMS Kutná Hora najdete propozice a přihlášku na letošní klubovou výstavu KCHŠH. 

 

13.2.2006 - 11.2. jsem se byla s Dany podívat v Brně na výstavě. Dany byla sice ze všeho trochu vykulena, ale velmi rychle si zvykla a pak už se chovala jako by to pro ni byla samozřejmost. Naši chovatelskou stanici tam zastupovala Caltha Olaska, která získala třetí CAJC a tedy i  Junior šampiona ČR. Na výstavě jsme se potkali s Daniným bráškou Dryasem, z kterého vyrostl pěkný fešák a asi i proto padl Caltě do oka a ona si s nim neustale hrála jak uvidíte na fotkách. Jen jich bohužel není mnoho, protože se oba nezastavili a velice špatně se fotili.

- Dnes mne velmi mile překvapil dopisek až z dalekého Liberce, kde žije Avon Olaska alias Kedri. Jeho panička mu vytvořila k jeho třetím narozeninám opravdu originální dárek, a to sice internetové stránky. Určitě se na ně podívejte jsou moc pěkné a já za ně děkuji. A tak tady je tedy další Olaska na internetu.

5.2.2006 - Vážení přátelé, dnes mám pro vás úplnou novinku a to sice video se švyckým honičem. Pravda je sice ze zahraničí, ale v hlavní roli na něm vystupuje náš odchovanec Dryas Olaska alias Stopy a jeden velký divočák. K videu se dostanete přes Dryasovi stránky  ( v novinkách ) a doporučuji, si jej nejprve stáhnout do počítače ( velikost 12,7 MB) . Přeji pěkné podívání a děkuji Dryasovi majiteli panu Kučíkovi za jeho natočení.

25.1.2006 - Na internetových stránkách časopisu Myslivost, v příloze Lovecký pes najdete článek o barvářských zkouškách, kterých jsem se na podzim s Lady úspěšně účastnila.

22.1.2006 - Tak tu máme tu pravou zimu. Ale to neznamená, že by se život u nás zastavil. Opět jsme oprášili běžky a vyrážíme s pesany na výlety do okolí. Je to úžasné když jedete po zasněžené pláni a před vámi pes, který díky svým dlouhým uším vypadá jako by letěl.

- V minulém týdnu se od nás odstěhoval Delonek. V nové rodině si prý velmi rychle zvyknul a stal se jejich milým ušatým společníkem.

- V polovině ledna byla také v zahájena výstavní sezóna a to sice národní výstavou psů v Olomouci. A naši chovatelskou stanici na ní zastupovala fenka Caltha Olaska, která si odvezla ocenění V1, CAJC. Moc gratulujeme a držíme palce na další výstavě.

3.1.2006 - Přeji Všem našim návštěvníkům vše nejlepší v příštím roce a děkuji Vám za Vaši přízeň.

                                                                                         Eva Vaňková

8.12.2005 - Je velmi potěšitelné, když se k chovateli dostanou zprávy o úspěších štěňat, která opustila jeho chovatelskou stanici a samozřejmě i mně to velmi těší. V poslední době mi mimo jiné udělala radost zpráva o tom, že Caltha Olaska získala na výstavě v Praze ocenění V1, CAJC.

21.11.2005 - Dnes jen velmi krátce a pouze písemně. Nejprve zprávy špatné a smutné, ale i to bohužel patří k životu.

- na klubových stránkách se dnes objevilo toto upozornění, možná už není aktuální, ale přesto

Ztracený bernský honič
Komu se ztratil bernský honič, mladý pes, nalezen v Praze v areálu "Hvězdy"? Kontakt 603 263 000 (tel. nálezce)

- Minulé úterý napadl ve Šlapanicích pitbul "našeho" Citronka ( Citrus Olaska) a ten bohužel jeho útok nepřežil. Je mi to moc líto, protože Citronek byl takové male sluníčko mezi letošními Xitinými štěňátky a byl i sluníčkem pro svoji novou rodinu. Držíme jim všichni palce ať se z této otřesné události co nejdříve vzpamatují.

- Dnes se nám ozvali i majitelé Carliny. Ta se má k světu a dělá jim jen radost. Jakmile vyřeším problém s nedostatkem místa na webu tak uvidíte i její nejnovější fotografie.

- a na závěr zpráva osobní - lidská. Ti pozornější z vás si jistě všimli, že se na mých stránkách začal objevovat  jistý mladý muž. S ním jsem si řekla 12.11.v Litomyšlském kostele ano a od této chvíle vás na stránkách ch.s. Olaska vítá Eva Vaňková.

6.11.2005 - Pro dnešek máme dvě zprávičky z naší smečky. Tou první je, že minulý týden mi poštou přišla velice zvláštní "trubička" a v ní bylo potvrzení o mezinárodním šampionátu krásy pro naši Lady. Hurááá už jsem si myslela, že na nás v té Belgii zapomněli.

- Dnes se nám odstěhovala Disa  do Prahy. Uvidíme jestli se tam někdy potká se svým bráškou Dryasem. Přeji ji i jejím páníkům za celou smečku  hodně štěstí.

23.10.2005 -  Přemýšlela jsem jak vyfotit ty naše tři dorostence dohromady. Oni totiž chvilku neposedí a vedle sebe teprve ne. Nakonec jsem jim zkusila hodit jablko, abych je alespoň odlákala od své osoby a mohla je fotit z větší dálky. A co se nestalo. To zcela nezáměrně spadlo do vody a o objekt zájmu bylo postaráno. A tak jsem mohla konečně vyfotit všechna štěňata dohromady

9.10.2005 - Říká se, že samochvála smrdí, ale doufám, že to v tomto případě vydržíte. Vždyť jinak by jste se to ani nedozvěděli, protože nikdo jiný na tyto stránky nepíše. Tak se tedy musím pochválit, že jsme s Lady šikulky, protože jsme včera (8.10.2005) spolu úspěšně absolvovaly barvářské zkoušky v II. ceně. A ještě jsem tu minule zapomněla uvést, že už i Lady je šampionkou ČR.     

4.10.2005 - Ze štěňátek nám doma  ještě  zbývají Delonix, Danae a Disa. Všichni jsou milí a správně střelení - zkrátka honiči. Pokud si nejste jisti, jestli jsou to ti praví pesani pro vás, tak se přijeďte nezávazně podívat a uvidíte. Zatím vám mohu nabídnout jejich fotografie.

- 10.9.2005 se v Buchlovicích konala speciální výstava švýcarských honičů a naše chovatelská stanice opět zabodovala. Nejlepší fenou výstavy se stala Arnica Olaska.  Aira Olaska obdržela hodnocení výborná jejich maminka Xita dostala také výbornou a náš Kosťa skončil první. Takže všichni na jedničku - gratuluju.

- malé info pro členy klubu: 16.10.2005 se v Kařezu koná členská schůze. Bližší informace na mé e-mail adrese.

15.8. 2005 - Už jsou tomu dva týdny co se od nás odstěhovalo první štěně D vrhu - Dryas, který se vydal na dlouhou cestu až do Bratislavy. Jak se mu tam vede můžete sledovat na jeho stránkách, ale podle posledních zpráv si v Bratislavě omotal kolem packy všechny "baby" dvounohé i čtyřnohé a hoši, kteří se mu nechtěli podřídit, dostali na pamětnou.  O několik dní později ho, co se týče cestování, přetrumfla Calla a odstěhovala se až do Německa. Dál nás opustili ještě Daphne a Dianella.

- Dalším z našich štěňat, které má stránky je Caltha. Pokud Vás zajímá jak prohání na Blanensku zajíce a jak jí to prospívá tak se podívejte i na její stránky.  

20.7.2005 - Kdesi v jednom časopise jsem zahlédla článek na téma:  Jak fotit štěně. Asi si ho budu muset najít a přečíst, abych se dozvěděla jak na to. Ti malí ušouni nepostojí a nepostojí. A když už se chystáte zmáčknout spoušť,  tak se musí honem podívat co to tam ten brácha má a nebo co to tam letí za mouchu. Už jednou jsem tu pěla chválu na digitální techniku a teď tak činím znova. Kdybych měla fotit na klasický film tak se buď nedoplatím a nebo nebudu mít žádné fotky. Takto mohu udělat nepřeberné množství fotek a některé z nich i publikovat. Takže podívejte se jak ti naši drobci rostou.

- Úplně jsem zde zapomněla napsat, že Braya Olaska složila další zkoušky a to sice lesní zkoušky pro malá plemena a opět v první ceně - jestli to nepletu tak byla celkově druhá - šikulka. Moc gratuluji jí i jejímu vůdci ( jak to má být správně po myslivecku) panu Lebedovi a děkuji za tak úžasnou prezentaci naší ch. stanice i plemene bernských honičů. 

- do fotogalerie o psím životě přibylo slibované povídání i fotečky o výletě na Kuks.

13.7.2005 - Dnes naše stránky navštívil 8000 návštěvník! Velmi děkuji za vaši přízeň a doufám, že se tu budeme scházet i nadále.

- na stránce OMS Uherské Hradiště jsou ke stažení propozice a přihlášky na Speciální výstavu pro švýcarské honiče. První uzávěrka je  25.7.

8.7.2005 - Nové fotky našich štěňátek.

29.6.2005 - Zase uplynul nějaký čas a nakupila se zde spousta nových zpráv tak doufám, že se všemi společně prokoušeme.

- Nejprve naše švycká štěňátka. Všechna se mají čile k světu a už prý nevypadají jako myši, ale jako psi - jak prohlásil můj bratránek. V minulém týdnu dostala oficiální jména, ale stejně jim stále říkáme jejich "indiánskými" přezdívkami. Schválně si zkuste tipnou kdo je kdo : Šipka, Vlaštovka, Tečka, Čtyři kopce, Žlutej, Bílej a Elko. Na  stránce o nich potom najdete ta jejich jména "papírová".

- O minulém víkendu také proběhla klubová výstava švýcarských honičů. A naše chovatelská stanice se tam vůbec neztratila. Arnica Olaska obhájila titul Klubový vítěz z minulého roku, Avon Olaska získal titul CAC v třídě otevřené, Aira Olaska dostala ocenění V3 a Braya Olaska V bez pořadí. Tyto své sourozence přijeli podpořit i Carlina,  Caltha a Cedrus Olaska. Všem oceněným gratuluji a zároveň i děkuji, že tak pěkně prezentovali a prezentují naši chovatelskou stanici. Náš Kosťa získal ocenění V1, CAC v třídě pracoví. Podrobné výsledky budou co nevidět k nahlédnutí na těchto stránkách.

- Na klubové výstavě jsem se také dozvěděla, že Braya Olaska opět sklízela úspěchy i na poli pracovním. Na barvářských zkouškách honičů skončila v I. ceně a celkově byla třetí. Moc gratuluji a držím palce i do budoucna.

- V sobotu se od nás také odstěhoval Cedrus alias Céďa k novým pánečků. Tak tam hochu sekej latinu a moc nezlob.

- No a konečně abychom se z výše popsaného hektického týdne trochu vzpamatovali, tak jsme si já, Kryštof, Kosťa a Calla udělali malý výlet na Kuks. A proč právě tam se dozvíte až příště.

8.6.2005 - První vrh švyckých honičů v České republice je konečně tu.  2.června se naší Lady narodilo sedm krásných ušatých trpaslíků. Oproti těm z pohádky o Sněhurce jsou mezi nimi i holčičky - fenečky. Všichni se mají k světu a krásně přibírají. Jak by ne, když se o ně jejich maminka tak vzorově stará.

- Stejně tak se k světu mají i Calla a Cedrusem jak se můžete přesvědčit na fotografiích z posledního víkendu.

- Nové fotečky naleznete i u Citruse.

- 4.6. se v Rakouském Tullnu konala Evropská výstava psů. A protože je to jen kousek, tak jsme samozřejmě nemohli chybět. Protože Lady se pojistila štěňátkama ( nesnáší cestování autem) tak jsme vyrazili jen s Kosťou. Ten byl z toho všeho tak vedle, že zapomněl klusat a obdržel VD, i když se panu rozhodčímu moc líbil. Mezi bernskými honiči obdrželi titul Evropského vítěze Agata Bencilla a Edward Bencilla. Mooooc gratulujeme.

26.5.2005 - Včera byla naposledy naočkována naše dvě "štěňátka" a netrpělivě čekají na nové páníky.

- Lady vypadá jako chodící koule a co nevidět očekáváme záplavu malých žlutobílých ušatců.

- mezi odkazy byla zařazena ch.s. plemene beagle, čili po česku bígl - Weinlinie.

8.5.2005 - V sobotu jsem dostala super zprávu. Braya Olaska obstála na jarních zkouškách vloh v první ceně. Moc gratuluji jejím pánečkům a přeji jim hodně úspěchů na dalších zkouškách, na které se s ní chystají.

5.5.2005 - Pokaždé, když upravuji stránky tak si dávám předsevzetí, že je musím aktualizovat častěji, ale jak vidíte, jsem tu opět po měsíci. Za tu dlouhou dobu je toho tolik nového, že nevím čím začít dříve.

- Tak asi nejprve klubové informace. Do akcí byly přidány propozice klubové výstavy a klubové soutěže podle BZH. Pokud máte zájem o přihlášku na klubovou výstavu a dosud jste ji nedostali, tak se mi prosím ozvěte. 

- Stále u nás čekají na nové páníky Calla a Cedrus. Oba dva rostou jako z vody a určitě z nich budou velmi příjemní společníci. Jak vypadají teď ve třech měsících se můžete podívat v jejich fotogalerii. A také tam najdete nové fotečky jejich sestřičky Carliny.

- Minulý týden jsem byla s Lady na ultrazvuku. Jela jsem tam s tím, že je to padesát na padesát, protože na ní nebylo ještě nic vidět. Ani nevíte, jaká byla má radost, když mi pan veterinář řekl, že Lady je březí. Teď už se začíná kulatit a stále by jen žrala a žrala. Takže pokud bude vše dobře pokračovat tak na začátku června tu máme další malé ušatce.

- Před časem dorazily fotografie Avona jak si užívá zimních radovánek se svou paničkou. A také jsou tu nové fotky Bray. Ta pro změnu učí svou kolegyni jezevčici plavat a nebo, že by šli holky na ryby?

1.4.2005 - Dnes mám tolik novinek, že ani nevím kterou začít. Asi to vezmu od těch méně žhavých až po ty nejžhavější.

- Děkuji pánečkům Avona- Kedriho, Bray, Carliny a Calthy za zprávy jak se jim vede. Jakmile bude trochu času tak se rozepíši více.

- Stále u nás čekají na své páníky Calla a Cedrus.

- A novinka nežhavější. Včera se uskutečnilo krytí naší Lady a Kosti. Takže teď budeme netrpělivě čekat na ultrazvuk, který nám potvrdí zda se zadařilo či ne. Tak nám prosím držte palce.

15.3.2005 - Dnešní fotečky mají trochu akční nádech. Čas od času se totiž u nás doma objeví divočák. Je už sice střelený, ale i tak si nenechám ujít tu příležitost seznámit s ním celou smečku. A tak jsem ho štěňátkům pěkně naaranžovala před dveře a vypustila jsem je ven. Jak na něj reagovali se můžete podívat v naší galerii.   Nejodvážnější byla Calla s Carlinou. Chvíli po nich se přišla podívat i Caltha a na závěr oba kluci za podpory Kosti a Lady. Ti už ho znali ze zahrady a tak mrňousům předváděli, že to nic není a že už jim neublíží.

13.3.2005 - Tak už nám štěňátka pěkně poporostla, což ostatně můžete vidět na nových  fotografiích. Minulý týden byla na očkování a tento je čeká  tetování a pak vzhůru do nových domovů. Ten ještě hledáme pro Cedruse a Callu. Oba dva již byli zadaní, ale jejich noví majitelé - nemajitelé si to na poslední chvíli rozmysleli. Takže pokud máte někdo zájem a chtěli by jste milého čtyřnohého společníka, tak se prosím ozvěte.

17.2.2005 - Z našich štěňátek se stávají krokodýlové. Nebo to si alespoň myslí Xita, když jim jde dát napít. Takže jsme je už začali seznamovat s granulkami, aby na ně nebyla chudák holka sama. Nové foto.

- Asi tak před měsícem jsem na poštu odnesla velkou obálku a dnes mi přišla zpět. A proč to píšu? Od 10.2.2005 se totiž naše Xita smí pyšnit titulem Český šampion.

13.2.2005 - Štěňátka nám rostou jako z vody. Už přišla na to k čemu jsou nožičky a tak se rozbíhají po bedně a začínají své hrátky na lovce a kořist. Také  už dostala svá jména. Holkám se zalíbily kytičky z českých luhů a hájů a tak máme doma Carlinu (pupava), Calthu (blatouch) a Callu (ďáblík). Kluci zavítali do středomoří a zhlédli se v trochu exotických, i když i u nás pěstovaných dřevinách - Cedrus (cedr) a Citrus (citronovník). Na pár nových foteček se můžete podívat zde.

- Lady a Kosťa zahájili včera na mezinárodní výstavě psů v Brně letošní výstavní sezónu. Lady obdržela V1, CAC, CACIB, BOB a tím splnila podmínky pro udělení jak titulu Český šampion krásy tak i Mezinárodní šampion krásy. Kostěj obdržel pouze VD. Podle pana rozhodčího je příliš "tvrdý" = hubený.  

- nové fotky jsou i v rubrice z psího života.

2.2.2005 - Dnes se poprvé některá štěňátka podívala na svět. I když moc toho ještě neviděla. Jejich oči jsou zatím jen malé škvírečky, ale nebude jistě dlouho trvat a budou koukat všechna a prozkoumávat ten, pro ně,  nový svět. Další foto zde.

27.1.2005 - Tak jsem si nedávno říkala, jak máme velký prostor na serveru. A ouha právě když člověk potřebuje nejvíce aktualizovat a přidávat nové informace tak zjistí, že je nějak plno. Proto jsem byla nucena smazat některé starší akce, ale pokusím se to vše nějak vymyslet a stránky obnovit v původním rozsahu.

- nicméně to nemění nic na tom, že štěňátka prospívají a každý den jsou větší a větší, jak se můžete přesvědčit z fotografií.

24.1.2005 - V pátek 21.1.2004 se Xitě narodilo sedm štěňátek. Jenže ten chovatelsky život, není vždy tak růžový jak by si člověk představoval. A tak bohužel jedna fenečka byla moc slabá a zemřela a jednu se podařilo Xitě zalehnout. Tak doufám, že už to byla poslední pohroma, která tento vrh potkala a ostatní štěňátka se přestěhují k novým páníkům. Jejich fotky  najdete na této stránce.

7.1.2005 - děkujeme všem kteří nám poslali svá PF ka a omlouvám se pokud jsem na někoho zapomněla.

- Naše Xituška už se pěkně kulatí a podle pana doktora se máme těšit na šest štěňátek. Tak uvidíme. Už skoro za dva týdny jsou tu.

- Trochu jsem doplňovala rubriky  rodokmeny a odkazy.

25.12.2004 - Příjemné doprožití Vánočních svátků a vše nejlepší v příštím roce Vám přeje

Eva Janečková

+ smečka švýcarských honiču Xita, Lady a Kosta

24.11.2004 - 22.11. se uskutečnilo krytí naší Xity  Atreiem od Mniší hory a tak nezbývá než jen doufat, že se jim povedou opět tak pěkná štěňátka jako v loni. 

31.10.2004 - Opět jsem vyšetřila trochu času na přidání nových informací.

- Nejprve se musím pochlubit jak skvěle dopadli "Olasky"  na Speciální výstavě. Z "á"čkového vrhu se zúčastnila Aira, která obdržela hodnocení V3 v mezitřídě,  druhým zástupcem byla Arnica, která k mé velké radosti obdržela ocenění V1, CAC, Vítěz speciální výstavy. A neztratila se ani "b"éčka. Bellisa i Bertrám dostali ve třídě dorostu ocenění velmi nadějná. Tímto bych chtěla všem moc pogratulovat a poděkovat jejich majitelům za jejich předvedení a popřát jim mnoho dalších chovatelských úspěchů. A málem bych zapomněla Kostík dostal ocenění V1, CAC, Vítěz speciální výstavy, BOB a Xita V1, CAC. Ke všem zúčastněným "štěňuchám" jsem přidala jejich aktuální fotografie.

- Člověk míní a příroda mění a tak to vypadá, že vrhy bernských a švyckých honičů se nám prohodí. Xita - jaro 2005 a Lady - léto 2005, ale znáte to dokud nejsou ti malí ušouni z domu tak není jisté skoro nic.

6.10.2004 - pozvolna se dostávám k aktualizaci informací na našich stránkách. Nejprve to,  co asi nejvíce očekávají členové našeho klubu - výsledková listina speciální výstavy.

- V létě jsem se s Lady a Kosťou zúčastnila výcvikového tábora v tanci se psem. Bylo tam moc fajn a zde je malá obrazová reportáž.

- Také v části odkazy jsou nějaké novinky.

5.7.2004 - A opět je tu mnoho novinek. Už skoro před měsícem jsem byla s Lady a Kosťou na klubové výstavě ve Švýcarsku. A nedopadli jsme vůbec špatně, podívejte se.

- Také Kosťa splnil poslední podmínku k uchovnění - složil BZH a to sice v I.ceně. Takže se už těšíme na první švycká štěňátka.

- Na výstavu do Brna kde tentokrát Kosťa předčil Lady se za námi přijeli podívat majitelé Bellis. Už je z ní velká slečna. ( Obrázky zatím bohužel nejsou. Než jsem je stihla nahrát na stránky, tak mně opustil disk, na kterém byly uloženy. Ale intenzivně se pracuje na jejich záchraně.)

Pozor pozor Speciální výstava

- Pokud ještě náhodou nemáte přihlášku na speciální výstavu, kterou pořádá náš klub a nebo jste si někde založili propozice tak se podívejte sem a nebo napište a já vám je zašlu. 

2.6.2004 - Konečně jsem si našla trochu času a doplnila jsem výsledky z letošních výstav které absolvovali Kosťa i Lady.  

- Také jsem tu umístila výsledkovou listinu z letošní Klubové výstavy, která se konala v Litoměřicích. Jakmile přibudou i obrázky tak vás na ně upozorním. 

 - V sobotu 8.5.2004 jsem s Lady úspěšně složila zkoušky vloh. 

18.4.2004 - Prý mám od paničky vyřídit, že všechna má štěňátka se mají k světu a pěkně prohánějí člověčí i čtyřnohé členy svých nových smeček. A taky vám panička prý slibuje, že jakmile dopíše nějaké maturitní otázky či co, tak nám přidá spoustu obrázků do galerií. 

                                                                  Mějte se, pac a pusu posílá vaše Xita   

27.3.2004 - v minulém týdnu se toho u nás hodně událo. Do nových domovů se odstěhovala Braya i Bellisa a podle prvních zpráv se obě velmi dobře zabydlely.  

- Své první výstavy - NVP Ostrava se zúčastnil Alony Olaska a získal ocenění  V2. Gratuluji, jen tak dále. 

- Do fotogalerie štěňat přibyly fotogarfie z posledního společného týdne B vrhu u nás.

- Jedna fotografie přibyla i do Lordíkova alba. Prý je velmi hodný a poslušný, zkrátka zlatíčko! 

- Po Xitě a Lady jsem si i já doplnila lovecké - myslivecké vzdělání a dnes jej zakončila zkouškou z myslivosti.  

15.3.2004 - Nezapomeňte také na klubovou výstavu! Dnes byla první uzávěrka. Pokud ještě nemáte přihlášku, tak rychle pište či telefonujte, mám ještě nějaké doma.

- Štěňátka se mají k světu. Už je čeká jen tetování a rozeběhnou se ke svým novým pánečkům. 

- Dnes dorazila tato zprava. Pokud někdo můžete, pomozte prosím.

dne 01.03. 2004 se ztratil, s největší pravděpodobnosí byl ukraden pes
Bernský honič, v Praze 8, jméno Avris, tetování 306.
budu vděčen za jakoukoliv informaci, děkuji, Richard Pešek, 776/561220

  

- V naději, že potkáme i jiné švycké honiče jsem se s Lady a Kosťou  zúčastnila klubové výstavy švýcarských honičů v Rakousku. Leč bohužel zase jsme byli sami a tak Lady získala V1, CACA, CACIB, BOB a Kosťa V1, CACA, CACIB. 

25.2.2004 - Štěňátka nám pěkně prospívají a ve fotogalerii jim přibyly nějaké fotografie.

- Také je nové foto v sekci " z psího života" - Kosťa a Lady se seznamují s divočákem ( zatím pouze střeleným )

12.2. 2004 - štěňátka nám pěkně prospívají - mají  už 1700 - 1800 g.

- na MVP v Brně získala Lady V1, CAC, CACIB, BOB a stejně tak byl oceněn i táta našich současných štěňátek Sany - Atrei od Mniší hory což mně velmi potěšilo - gratuluji. 

31.1.2004 - Bohužel mám smutnou zprávu. Dnes jsme přišli o jedno štěňátko - fenečku.

27.1.2004 - Včera a dnes ráno se Xitě narodila čtyři štěňátka - tři fenečky a jeden pejsek. Co nevidět se s nimi setkáte i na našich stránkách.

- a další dobrá zpráva Kedri už se našel a je prý v pořádku. 

22.1.2004

ZTRATIL SE PES BERNSKÉHO HONIČE KEDRI 

V LIBERCI 21.1.04 KOLEM 17 HOD, ZA JAKEKOLIV INFORMACE DEKUJI SUCHMOVA 605152752

Bohužel mi dnes přišla tato zpráva. Kdo můžete, pomozte prosím! Fotku Kedriho - Avon Olaska najdete u "A" vrhu.

15.1.2003 - v akcích najdete nové odkazy

- u Kosti najdete nové fotky ze silvestrovského výletu. 

-  Xita se nám pěkně kulatí a doufám, že přibližně za dvanáct dní vám představím její a Sanyho potomstvo.

25.12.2003 - Přeji všem návštěvníkům našich stránek vše nejlepší do Nového roku. 

Eva 

- Také děkuji za přání, které jste mi poslali. 

- Do fotogalerie vrhu A přibyly fotografie Avona - Kedriho.

25.11.2003 - Doufám, že zhruba za dva měsíce, vás ze budu moci informovat o tom, že se Xitě pod nohama motá B-čkový vrh. Bližší informace o tatínkovi štěňátek budou co nevidět.  

12.10.2003 - Podařilo se nám skvěle zakončit tento pro nás výstavní a pracovní rok. Na klubové soutěži BZH v MS Lesní domky - Sosnová Xita zvítězila - I. cena - CACT a Lady skončila druhá - II. cena. 

5.10.2003 - Tak obrázky z Bratislavy jsou již zde.

4.10.2003 - Máme skvělou novinu. Lady získala na Evropské výstavě psů ocenění - V1, CAJC, Evropský vítěz mladých, BOB - Hurááááááá. Foto bude co nevidět. Mezi bernskými honiči získala ocenění BOB ICH Christine Moravia Bray.   

8.9.2003 - Tak jsme v sobotu zase vyrazili do světa. A nevedlo se nám tam špatně. Na MVP v Mladé Boleslavi získala Xita ocenění -V1, CAC, res. CACIB, Lady - V1, CAJC, BOB a Kosťa svou výstavní premiéru završil - V1, CAJC. Na cestě domů jsme ještě navštívili Airu - Lauru. Už je z ním pěkná slečna a uličnice.

18.8.2003

dne 11.10.2003 se budou konat 

BZH švýcarských honičů

 v honitbě MS Lesní domky - Sosnová. Přihlášky je potřeba odeslat nejpozději do 10.9.2003 na adresu:

p. Vaškuj Karel, Lichnov 140, 793 15

Poplatek je 500 Kč a bude se platit přímo na místě v den konání BZH.

bližší informace podá p. Herianová na tel.: 606453189 ( po 22.8. ) nebo přímo p. Vaškuj 604338357  

 

4.8.2003 - možná jste postřehli, že stránky prošli "technickou úpravou" a tak vás prosím o shovívavost, pokud by ještě něco nefungovalo jak má.. 

- byly přidány nové fotografie, Kosťův rodokmen, výsledky a ocenění z výstav našich holek. Takže můžete prohlížet a hledat.